Auksaspalvis retriveris

Auksaspalvis retriveris (angl. Golden Retriever) – tai ypač draugiškų šunų veislė, kuri anksčiau buvo išvesta kaip medžiotojų pagalbininkai, kadangi atnešdavo nušautą grobį, o šiuo metu šuniukai dažniausiai tampa aklųjų vedliais. Auksaspalviai retriveriai dažniausiai įvardijami kaip vieni iš pačių mieliausių šuniukų, kurie populiarūs tiek Europoje, tiek už jos ribų. Tik XX amžiaus pradžioje šie šunys tapo matomi ir vis dažniau perkami. Šiuo metu daugeliui žmonių tai viena mylimiausių veislių. Ne tik todėl, kad jie labai gražūs, tačiau taip pat ir dėl savo ištikimumo bei draugiškumo.

Kilmės šalis – Didžioji Britanija.
Gyvenimo trukmė – apie 12 – 13 metų.

Auksaspalvis retriveris

IŠVAIZDA

Auksaspalvis retriveris – nuostabios išvaizdos šuo, kurį būtent dėl to jį ir pamilsta nemažai žmonių. Tai ilgakailis, švelniai geltonos spalvos šuniukas, kurio nuostabios akys priverčia jį pamilti. Patinų svoris dažniausiai varijuoja nuo 35 iki 40 kg, o patelių nuo 27 iki 30 kg. Tuo pačiu patinų ūgis ties ketera turėtų būti vidutiniškai nuo 56 iki 61 cm, kai tuo tarpu patelių – 52 cm. Kaip ir surėdyta gamtoje – patelės visada yra lengvesnės bei mažesnės, tad jeigu planuojate šuniuką auginti bute – geriau yra patelės.

Pagr. charakteristikos:

 1. Kailis: spalva varijuoja nuo kreminės iki auksinės. Tiesa, kuo šuniukas labiau sensta, tuo spalva šviesėja. Kailis labai tankus ir sunkiai peršlampa, tad maudant reikia įdėti nemažai pastangų. Kailis su vilna, tad jį reikia labai dažnai šukuoti, kad nesišertų namuose.
 2. Akys ir ausys: ausys vidutinio ilgumo, nulėpusios. Akys yra nedidelės, tačiau daugelis žmonių tvirtina, kad jos labai malonios, net raminančios.
 3. Lūpos ir snukis: Lūpos – tamsiai juodos ir tuo pačiu atvėpusios.
 4. Kūnas: labai tvirtas ir raumeningas, todėl šiam šuniukui reikia nuolatos judėti, kad galėtų palaikyti savo fizinę formą. Ypač raumeningos yra užpakalinės kojos, kuriomis šuo atsispiria.

Auksaspalvis retriveris

CHARAKTERIS

Auksaspalvis retriveris – labai paklusnus šuo, kuris itin greitai mokosi ir nuoširdžiai pripranta prie savo šeimininko. Sakoma, kad šie šunys gali būti puikūs auklės ir prižiūrėti mažus vaikus, kadangi niekada nesielgia agresyviai, net jeigu yra tampomi ar puolami. Tai itin ramus šiuo, kuris tuo pačiu gali būti labai sargus.

 • Šios veislės šunys labai nesunkiai išdresuojami.
 • Šis šunis glaudžiai bendradarbiauja su žmonėmis. Jam labai svarbus tiek protinis, tiek fizinis aktyvumas.
 • Šie šunys yra labai aktyvūs, tad būtina su jais užsiimti, sportuoti.
 • Šuniukai labai mėgsta vandenį.
 • Jie labai ištikimi šeimininkams. Tuo pačiu jeigu išgirsta pašalinius garsus arba pamato pašalinius žmones – nereaguoja blogai. Greitai susibendrauja su nepažįstamais asmenimis.

Auksaspalvis retriveris

LIGOS

Auksaspalvis retriveris, deja, yra gana imlus ligoms. Žinoma, jeigu tinkamai pasirūpinsite jo tiek fizine, tiek psichologines sveikata – galėsite būti tikras, kad šuniukas bus sveikas ir laimingas. Jis nėra išrankus maistui, tačiau štai jam reikia nuolatinės meilės, kuri užtikrina, kad šuniukas bus sveikas.

Pagr. ligos:

 1. Katarakta, kuri dažniausiai būna paveldėta.
 2. Pasitaiko blakstienų įaugimas.
 3. Šios šuns veislės šunys dažnai serga diabetu.
 4. Navikai – viena dažniausių mirties priežasčių.
 5. Skydliaukės sutrikimai gali iššaukti rimtas ligas.

Auksaspalvis retriveris – geriausias Jūsų draugas.

 

Mažojo auksaspalvio retriverio nuotykiai VIDEO filmuke