Bulterjeras

Bulterjero veislė buvo išvesta dar XIX amžiaus viduryje. Tikslios priežasties, kodėl jie buvo reikalingi – nėra. Taip pat nebuvo nustatyti labai konkretūs ūgio bei svorio matmenys, kurie galėtų lemti, kam galima dalyvauti tuo metu labai populiariuose Bulterjerų klubuose. Ši veislė buvo išvesta sukryžminus buldogą, terjerą ir dalmatiną. Visos šios trys veislės puikiai matomos bulterjero išvaizdoje ir charakteryje. Veisiant šiuos šunys buvo vienintelis ir svarbiausias kriterijus – kad šuo būtų sveikas ir laimingas. Neegzistavo jokie svorio ar ūgio matmenys.

Kilmės šalis – Jungtinė Karalystė.
Gyvenimo trukmė – apie 14 metų.

Bulterjeras

IŠVAIZDA

Šie šunys nėra vieni tu į kuriuos pasižiūrėjus sakytum: „Kokie jie mieli“. Dažniausiai juos auginti pasirenka tik tiek asmenys, kurie tikrai nuoširdžiai domisi šia šunų veisle. Bulterjerai yra raumeningi ir kresni šunys, kurie yra proporcingo kūno sudėjimo.

Patino ūgis ties ketera vidutiniškai siekia nuo 45 iki 58 centimetrų, o kalės nuo 40 iki 52 cm. Patelė, kaip visada, yra kiek mažesnė. Tuo pačiu ji ir lengvesnė, kadangi jos svoris varijuoja nuo 25 iki 30 kg, kai tuo tarpu patino nuo 30 iki 35 kg.

Pagr. charakteristikos:

  1. Kailis – dažniausiai pasitaiko su variacijomis baltos, smėlio arba rudos spalvos. Plaukai yra trumpi ir labai dažnai šiurkštūs.
  2. Galva – palyginus su visu kūnu yra gana didelė. Forma – kiaušinio.
  3. Šnervės yra plačios ir didelės.
  4. Uodega – trumpa, nukarusi ir palyginus gana stora. Tokio pat ilgumo kailis, kaip ir viso kūno.

Bulterjerai, kaip jau minėjome, nėra koreguojami savo ūgio arba svorio. Visgi, šiuo metu populiari veislė yra nykštukiniai bulterjerai, kurių ūgis negali viršyti 35,5 cm.

Bulterjeras

CHARAKTERIS

Bulterjerai yra gana aukšto intelekto šunys, tad nesunkiai galėsite juos išmokyti naujų komandų. Tiesa, jie gana užsispyrę, tad dresūra pareikalaus daug nervų ir pastangų. Tuo pačiu šunys labai draugiški ir negali gyventi vieni, tad įsigykite gyvūną tik tokiu atveju, jeigu esate pasiruošęs skirti jam užtektinai dėmesio ir laiko. Šiems šunims reikia kuo didesnio fizinio krūvio, kad galėtų išlieti visą savo energiją. Puikiai gali gyventi ir bute, tačiau nepamirškite, kad tokiu atveju kelis kartus per dieną reikės eiti pasivaikščioti.

Kai kuriose šalyse bulterjerai yra priskiriami prie agresyvių šunų kategorijos. Tiesa, kaip jūs elgsitės su gyvūnu, toks jis bus ir su jumis.

  1. Bulterjerai draugiškai sutaria su vaikais.
  2. Labai konfliktuoja su katėmis.
  3. Šie šunys – nuostabūs sergėtojai. Nepamirškite šaltuoju sezonu jų negalima laikyti lauke!
  4. Šunys yra protingi ir nesunkiai prisitaiko prie naujos aplinkos. Tačiau gana sunkiai pergyvena šeimininkų keitimą.
  5. Šunys nėra lepūs, tad galite maitinti tuo pačiu maistu, kurį valgote ir pats.

Bulterjeras

LIGOS

Kaip ir visi kiti šunys, taip ir bulterjerai turi tam tikras ligas, kurios būdingos tik šiais veislei. Svarbiausia reikia akcentuoti, kad jie gana greitai suserga depresija, jeigu jiems neskiriate užtektinai dėmesio. Pirkite tik tokiu atveju, jeigu galėsite juo rūpintis kaip vaiku.

Pagr. ligos:

  1. Šie šunys gali turėti raumenų problemų, tačiau ne todėl, kad juda per daug, o dėl per mažo fizinio aktyvumo.
  2. Šiems šunims yra būdingi epilepsijos priepuoliai, tačiau jeigu užtikrinsite tinkamas augimo sąlygas – problemų neiškils.

Daugelis turi blogą nuomonę apie bulterjerus, kadangi jų nepažįsta. Juk tai nuostabūs ir labai bendrauti bei žaisti norintys šunys.

Reklama: CV šablonas