Haskis

Haskis dar kitaip vadinamas Sibiro Haskiu – viena iš pačių seniausių veislių, kurios yra žinomos asmenims. Jos buvo išrastos tam, kad būtų rogių traukėjai. Šiuo metu tam tikrose valstybėse šie šunys vis dar atlieka šią funkciją, kai tuo tarpu kita dalis žmonių juos laiko dėl ypatingai gražios išvaizdos ir malonaus charakterio.

Haskio protėvių šunis anksčiau veisdavo čiukčiai. Šie šuniukai gyvendavo tik labai šaltame klimate ir kalnuotose vietose, tad būtent evoliucijos metu jie prisitaikė prie kur kas paprastesnių ir komfortabilesnių gyvenimo sąlygų. Visgi, vis dar rekomenduojama Haskių neauginti nedideliuose butuose arba namuose. Net ir nuo mažumės tokioje vietoje augančiam gyvūnui – tai kančia.

Kilmės šalis – Sibiras.
Gyvenimo trukmė – 13-14 metų.

Tinkamai auginant ir prižiūrint Haskiai gali būti patys geriausi ir ištikimiausi Jūsų draugai.

Haskis

IŠVAIZDA

Daugelis sutinka, kad Haskiai – vieni iš pačių gražiausių gyvūnų, būtent šunų tarpe. Tiesa, kol vieni susižavi išvaizda, kitiems svarbiausiu faktoriumi tampa temperamentas. Haskių patinai ties ketera užauga iki 60 cm, o jų svoris siekia 20 kg. Patelės kiek žemesnės ir lengvesnės.

 1. Kūnas: vidutinio dydžio, proporcingas bei atletiškas.
 2. Kailis: labai tankus, tačiau neilgas. Taigi, jeigu šuo lankysis ir jūsų namų viduje – galite būti tikras, kad nepaliks nepageidaujamų plaukų.
 3. Spalva: Sibiro Haskiai dažnai būna labai margi. Kailis varijuoja rudos, juodos bei baltos atspalviais.
 4. Akys: dažnai Haskiai turi skirtingų spalvų akis. Tai ypač vilioja žmones įsigyti šiuos šuniukus.
 5. Uodega: plaukuota ir ilga. Ramybės pozicijoje ji nuleista, o kai šuo susijaudina – tuomet ją išriečia.

Akivaizdu, kad tai vieni iš pačių gražiausių šuniukų.

Haskis

CHARAKTERIS

Haskiai, kaip ir visi kiti šunys, dresuojami nuo pat vaikystės gali tapti geriausiais draugais, ištikimiausiais tarnais. Visgi, šių šunų kraujyje yra gamtos ir tuo pačiu laisvės pojūtis, tad labai svarbu, kad sukurtumėte visas sąlygas reikalingas, kad šuniukas jaustųsi maloniai.

 1. Haskių protėviai, sakoma, vilkai, tad tai lemia, kad šie šunys dažniausiai ne loja, tačiau kaukia. Įvertinkite, kokius garsus teks girdėti jūsų kaimynams. Tai tikrai ne naminis šuo.
 2. Šis šuo labai meilus. Draugai tiek su vaikais, tiek su kitais gyvūnais. Žinoma, geriausia prie jų pratinti yra nuo mažens.
 3. Haskiai yra vieni iš protingiausių šunų. Pagal atliktus tyrimus jie geba išmokti labai sudėtingas komandas. Žinoma, reikia skirti tam laiko.

Nepamirškite, kad šiems šunims reikalingas itin didelis fizinis aktyvumas. Pasiruoškite su jais labai intensyviai bėgioti arba turėkite vietą, kurioje jie gebėtų išlieti visą savo energiją. Jeigu šuo neišsilakstys – jis gali sirgti depresija ir dar rimtesnėmis raumenų ligomis.

Haskis

LIGOS

Haskiai yra pasirengę gyventi net ir pačiomis atšiauriausiomis sąlygomis, tačiau paradoksas tame, kad dažniausiai gyvendami patogiai su žmonėmis jie pradeda sirgti labai rimtomis ir dažnai sunkiai pagydomomis ligomis.

 1. Haskiai kartais serga akių arba odos ligomis, kurias pastebėti gana nesunku.
 2. Tinkamai neišsilakstę šunys serga sąnarių
 3. Net ir bronchitas arba plaučių uždegimas šiems šunims gali būti labai kenksmingas.
 4. Pasirūpinkite jiems tinkamų maistu, kadangi prastas gali sukelti skrandžio opą.

Kuo atidžiau Haskį prižiūrėsite – tuo jis laimingesnis bus. Greta pačių geriausių gyvenimo sąlygų ir pačio didžiausios meilės svarbu yra nepamiršti, kad šie šunys yra bėgikai, taigi labai svarbu, kad jie turėtų vietą, kur gebėtų patogiai išlieti savo energiją.

 

 

 

Mieliausi mažieji haskiai VIDEO

https://youtu.be/z_O43RQzBbg