Jorkšyro terjeras

Jorkšyro terjerai dažniausiai vadinami žaisliniais šuniukais, kuriuos perka moterys norinčios turėti mielą ir ypač žavų gyvūną šalia savęs. Tai labai protingas, tačiau ir gana įžūlus bei charakteringas šuo, kuris kartais lyginamas su katėmis, kadangi jaučiasi esąs viršesnis už visu kitus. Šių šunų gimtoji šalis yra Didžioji Britanija (buvo išveisti kažkur 1 800 metais), nors šiuo metu jie labai plačiai paplitę visame pasaulyje įskaitant Lietuvą. Mūsų šalyje rengiamos įvairios parodos, kurių metu demonstruojama ne tik nuostabi Jorkšyrų terjero išvaizda, tačiau ir įmantrus charakteris.

Kilmės šalis – Didžioji Britanija.
Gyvenimo trukmė – apie 13-16 metų.

Jorkšyro terjerasIŠVAIZDA

Terjeras (jorkšyras) priklauso nykštukinių šunų kategorijai, kuri kartais dar įvardijama kaip kišeninių. Pagal nustatytus tikros veislės standartus šie šunys negali viršyti daugiau nei 3,5 kg (tiek patinai, tiek patelės). Tiesa, ūgio standartų nėra, tačiau pats šuo laikomas viena iš mažiausių veislių, kokios tik šiuo metu egzistuoja. Šie šunys kitų žmonių dėmesį atkreipia savo miela išvaizda.

Mažų šunų maitinimo rekomendacijos

Pagr. charakteristikos:

 1. Kailis – ilgas ir reikalaujantis priežiūros. Pirkite šį šunį tik tokiu atveju, jeigu esate pasiruošęs suteikti jam užtektinai dėmesio. Kailis tolygiai krenta abiejose šonų pusėse. Dažniausiai pasitaikanti spalva yra plieno arba sidabro su mėlynu atspalviu.
 2. Akys – palyginus su galva gana didelės ir labai išraiškingos.
 3. Ausys – stačios. Ir jos būtinai turi tokios būti. Nulinkusios ausys yra pirmas ligos požymis.
 4. Uodega – trumpa ir taip pat padengta ilgu kailiu.
 5. Nasrai – nedideli. Juos iš abiejų pusių supa ilgas kailis, tarsi ūsai.

Jorkšyro terjeras – labai gražus šuniukas, kuris buvo išvestas siekiant jį nešiotis kišenėje. Nors į pastarąją jie netilps, visgi, rankinuke laikyti yra paprasta. Visgi, labai svarbu atsižvelgti ir į šuns komfortą.

Jorkšyro terjeras

CHARAKTERIS

Daugelis mano, kad Terjeras (jorkšyro) yra kvailas šuniukas ir išveistas vien tik grožiui. Tačiau tai nėra tiesa, kadangi kaip ir kiekvienas kitas šuo, taip ir šis yra žavingas ir net inteligentiškas. Šie šunys labai prieraišūs, tad jeigu planuojate jį auginti – iškart įvertinkite ir ateities galimybes. Jie labai žaismingi ir pastariesiems reikia teritorijos, kur jie galėtų išlieti savo energiją. Daugelis žmonių galvoja, kad dėl savo dydžio jie visą laiką turėtų būti namuose. Visgi, šunims reikia erdvės. Jorkšyro terjerai gali nueiti labai didelius atstumus, tad suteikite tam galimybes.

 1. Šie šunys labai greitai įsižeidžia ir ilgai pyksta.
 2. Jie labai greitai išmoksta naujas komandas.
 3. Terjeras ryžtingai gina savo teritorija. Ilgainiui priima naujus šeimos narius arba gyvūnus, tačiau gana ilgą laiką yra labai įtarus kitų atžvilgiu.

Jorkšyro terjeras

LIGOS

Terjerai (jorkšyro) nėra lepūs ligoms, taigi reguliari priežiūra užtikrins, kad šuniukas nesirgs. Kuo daugiau dėmesio jam skirsite, tuo jis sveikesnis bus. Greta tradicinių ligų svarbiausia yra pasirūpinti bendra imunine sistema. Susikoncentruokite ne ties vitaminais, tačiau sveika mityba ir reguliariu judėjimu.

Pagr. ligos:

 • Sąnarių ligos – pasitaikanti problema šiems šunims. Dažniausiai jie greitai peršąla lauke.
 • Akių ligos taip pat būdingos šiems šuniukams.
 • Nukritę nuo didelio aukščio jie gali labai lengvai susižeisti, kadangi jų kaulai nėra labai tvirti.

Jorkšyro terjeras – ne tik žaislas, tačiau kartu ir inteligentiškas šuo, kuris turi savo charakterį ir jį demonstruoja, jeigu jam kas nors nepatinka.