Kaip apsaugoti savo namus ir turtą

SeifasVisi norime gyventi saugiai ir jaustis saugiai. Saugumą dažniausiai užtikrina, priemonės, kurių imamės, kad būtume saugūs. Svarbu saugoti ne tik save, bet ir savo turtą. Deja, šį kartą ne apie šunis ir jų vaidmenį namų apsaugoje. Viena pagrindinių, saugumo jausmą suteikiančių priemonių, yra draudimas. Tiek sveikatos, tiek gyvybės, tiek ir turto draudimas. Apsidraudę gauname saugumo jausmą, ko taip ir trokštame. Na ir gauname šiokią tokią galimybę, kad galimai patirti nuostoliai bus atlyginti. Tačiau verta saugoti savo turtą ir kitais būdais. Nusipirkti papildomą spyną ir įstatyti į duris, nusipirkti seifą, kurių šiais laikais yra visokiausių: https://www.b-a.eu/c4139/Seifai. Į seifą paprastai dedami grynieji pinigai, asmens dokumentai, kiti svarbūs dokumentai, tai pat ir papuošalai, įvairios brangios smulkmenos, kurios telpa į seifą, taip pat ir ginklai, jei tokių namuose turite. Seifas labai padeda apsaugoti savo turtą, nes tikrų seifų įsilaužėlių galime pamatyti tik Holivudo filmuose ir serialuose.

                  Apdrausti galima tiek kilnojamą tiek nekilnojamą turtą. Pastaruoju metu populiaru yra drausti įvairią elektroninę technika. Tai gali būti profesionalūs veidrodiniai fotoaparatai, brangūs nešiojami kompiuteriai, kita technika. Pasirašydami draudimo sutartį, pasigilinkite, kokiais atvejais patirti nuostoliai yra atlyginami draudimo bendrovės. Gal ir keista, tačiau klientai dažnai nustemba, kai sužino, kad vienu ar kitu atveju patirti nuostoliai nėra atlygintini, nes klientas neužtikrino savo daiktų saugumo. Visgi, draudimo verslas yra pelningas, nes sutartus sudaromos taip, kad draudimo bendrovė kuo mažiau rizikuotų ir jai nereikėtų grąžinti nuostolių klientų. Na tiksliau, reikėtų tą daryti kaip įmanoma rečiau. Bet kokiu atveju, visuomet verta pamąstyti apie draudimo galimybę, nes kartais tai tikrai padeda susigrąžinti investuotus pinigus. Kitu atveju, apsidraudę bent jau turėsite saugumo jausmą, kas taip pat labai didelis privalumas ir suteikia ramybės gyvenime.

                  Seifai, užraktai padeda apsaugoti savo turtą. Bet yra ir kitų priemonių, kaip tvoros, signalizacijos – priklausomai nuo to, ką norite saugoti. Be to, yra ir sveikas protas. Tai yra, daiktų nepalikimas bet kur, dviračio rakinimas ten, kur nėra žmonių ir kiti dalykai. O gal geriausia yra tiesiog turėti kuo mažiau daiktų ir nereikės nieko saugoti? Gal ir seifų nebereikės? Pasaulyje po truputį plinta minimalizmo idėjos, kuomet žmonės stengiasi neapsikrauti daiktais, tai yra, naudoti jų kiek įmanoma mažiau. Sakoma, kad tai išlaisvina nuo daiktų ir su jais susijusių rūpesčių. O juk lietuviai dar nuo sovietinių laikų pripratę viską kaupti, nes gi anksčiau nebuvo taip lengva viską gauti, kaip kad šiais laikais. Reikėtų atsikratyti to įpročio ir gyventi laisviau. Žinoma, jei tik jums minimalizmas, tai yra daiktų atsisakymas yra patraukli idėja. Nors skamba ir neblogai, tačiau turint daug hobių, paprastai sunku išvengti daiktų neturėjimo. Na bet kiekvienam savo ir visi savaip rūpinasi savo turto saugumu.