Mopsas

Mopsai –  (nyd. moppen – vaipytis; angl. pug – mažas, vikrus gyvūnėlis) labai meilūs, maži ir gražūs šuniukai, kurie išpopuliarėjo Azijoje ir šiuo metu labai mėgstami Europoje. Įdomu tai, kad anksčiau Mopsai būdavo labai populiarūs vienuolių budistų tarpe, kurie tikėjo, kad šie šuniukai skleidžia malonią energiją galinčią padėti žmogui jaustis geriau. Būtent todėl daugelis meditacija arba joga užsiimančių žmonių labai dažnai pasirenka Mopsus, kaip pačius geriausius savo draugus.

Lietuvoje Mopsai labai mylimi dėl savo nedidelio ūgio. Paprasčiausiai juos galima auginti namuose, net ir pačiuose mažiausiuose butukuose. Tiesa, Mopsai kur kas labiau mėgsta namus nei lauką, tad jie jokiu būdu nuolatinai gyventi lauke paprasčiausiai ir negali.

Kilmės šalis – Kinija.
Gyvenimo trukmė – 13-14 metų.

Jeigu ieškote nedidelio šuniuko, kurį galėtumėte apsikabinti kiekvieną vakarą kuomet planuojate eiti miegoti – Mopsas yra tobulas variantas. Šis šuo nėra sargus, jis nėra tinkamas tarnybai, tačiau jo didelės akys ir meilė patraukia daugelio žmonių dėmesį ir paskatina įsigyti šį gyvūnėlį.

Mopsas

IŠVAIZDA

Daugelis sako, kad Mopsai labai primena žaislinius šuniukus, kuriuos norisi myluoti. Išties, Mopsai dėl savo kūno dydžio ir labai didelių akių patraukia ir vis labiau sužavi daugelio žmonių dėmesį. Jeigu norite nedidelio t.y. kišeninio šuniuko – ši veislė tobulai tinka Jums.

  1. Kūnas: kvadratinės formos, raumeningas, gana stambus.
  2. Galva: Mopsų galva palyginti su kūnu – didelė. Jis yra apvali, nėra išsikišusi ilgio snukučio.
  3. Oda ir kailis: oda ir raukšlėta, tad tai reikalauja papildomo dėmesio gyvūno higienai. Kailis yra trumpas ir jo priežiūra labai paprasta.
  4. Kaklas: labai trumpas ir storas. Jo beveik nesimato.
  5. Uodega: trumpa ir susisukusi. Daugelis sako, kad jei ji nebūtų tokia stora – primintų kiaulės uodegytę.

Mopsai – žaisliniai šuniukai, kuriuos labai paprasta transportuoti net ir savo rankinuke.

Mopsas

CHARAKTERIS

Maloni Mopso išvaizda visiškai atitinka ir šio šuniuko charakterį. Tai labai mielas, malonus ir protingas šuo, kurį gali auginti tiek vaikai, tiek senyvi žmonės. Kai kurie Mopsai, kurių veisimas buvo dergiamas su kitais šunimis, gali kiek priminti buldogo išvaizdą. Tokiu atveju daugelis mano, kad šuo bus agresyvus. Visgi, pasitikėti išvaizda šiuo atveju yra visiškai netikslu, kadangi Mopsai – nuostabūs ir labai draugiški šunys.

  1. Mopsai labai mėgsta žmogaus dėmesį ir draugiją. Visada stengiasi įtiki savo šeimininkui.
  2. Tai labai protingi šunys, kurie gana greitai išmoksta visiškai naujas komandas. Net ir suaugę Mopsai išmoksta naujus paliepimus.
  3. Šie šunys labai puikiai sutaria su nepažįstamais asmenimis, kitais šunimis bei dar kitais gyvūnais. Visada stengiasi kuo greičiau atrasti naują draugystę. Ilgai prisimena naujus savo draugus net jei kurį laiką jų ir nemato.
  4. Tai labai sargūs šunys ir visada reaguoja į šeimininką. Visgi, dėl savo dydžio jie negebėtų apginti žmogaus net ir to labai norėdami.

Mopsas gali tapti pačiu nuostabiausiu jūsų draugu. Svarbiausia, kad jam skirtumėte kuo daugiau dėmesio. Tokiu atveju šuniukas jums bus visiškai atsidavęs.

Mopsas

LIGOS

Šių šuniukų priežiūra yra labai paprasta ir jiems nereikia skirti labai daug dėmesio bei laiko. Kadangi jie mažiukai – greitai pavargsta, tad ilgi pasivaikščiojimai jiems gali būti labai kenksmingi. Koreguokite šuniuko maisto normas – jie labai valgūs, tad nejaučia, kada viršija normą.

Mopsas – puikus augintinis Jums.

 

 

Mažųjų mopsų žaidimai VIDEO filmuke

Reklama: duomenų atkurimas