Pudelis

Pudelis (pavadinimas kilęs iš vok. puddeln – teškentis vandenyje; pranc. Caniche) – šunų veislė, kuri išvesta Prancūzijoje. Apie pudelių kilme yra sukurta labai daug istorijų, tad pasakyti, kuri teisingiausia – sunku. Manoma, kad pirmiausia šie šunys buvo išveisti kaip medžiotojai. Vėliau tapo rūmų šunimis, kurie dėl savo elegantiškos išvaizdos tapo prabangos sinonimu. Šiuo metu pudeliai nėra tokie populiarūs, kaip anksčiau, tačiau vis dar pasitaiko žmonių, kurie tarsi pamišę dėl šios veislės. Šiais laikais dažnai pudeliai įsigyjami, kad būtų dalyvaujama parodose.

Kilmės šalis – Prancūzija/ Vokietija.
Gyvenimo trukmė – 12 – 15 metų.

Pudelis

IŠVAIZDA

Pudelis – labai gražus šuo, kuris dažniausiai aplinkinius žmones patraukia savo išvaizda. Pudeliai, pagal dydį, yra skiriami į keturias rūšis:

 1. Karališkieji pudeliai, kurių ūgis siekia nuo 45 iki 58 cm.
 2. Mažieji pudeliai, kurių ūgis yra nuo 35 iki 45 cm.
 3. Nykštukiniai pudeliai, kurių ūgis varijuoja nuo 28 iki 35 cm.
 4. Žaisliniai pudeliai, kurių ūgis siekia vos 28 cm.

Kol vieniems šios šunų veislės išvaizda atrodo juokinga, kitiems tuo tarpu tai labai gražūs šuniukai. Jų svoris (tiek patelių, tiek patinų) gali varijuoti nuo 2 iki 5 kg.

Pagr. charakteristikos:

 • Galva: didinga, dažniausiai kiek pakelta ir proporcinga kūnui.
 • Snukutis: elegantiškas. Iš šalies atrodo, kad šuo tarsi šypsosi.
 • Kaukolė: ovali, prailgintos formos.
 • Akys: labai ryškios, dažniausiai patraukiančios dėmesį.
 • Kailis: garbanotas ir tankus, tad reikalauja priežiūros. Būna pačių įvairiausių spalvų: nuo rudos, baltos iki pilkos.
 • Kaklas: tvirtas ir raumeningas.
 • Kojos: taip pat tvirtos ir raumeningos.
 • Kūnas: proporcingas. Neraukšlėtas ir raumeningas.

Pudelis

CHARAKTERIS

Pudeliai – labai elegantiški ir net išdidus šunys, tad nieko keisto, kad jų charakteris taip pat gana įmantrus. Visgi, jie labai myli savo šeimininką ir globoja jį kaip tik išgalėdami.

 1. Pudelių intelektas yra labai aukštas, tad nesunkiai juos išmokysite pačių įvairiausių triukų.
 2. Šis šuo labai lengvai dresuojamas.
 3. Puikiai sutaria su vaikais bei kitais augintiniais.
 4. Tai labai nerimastingi šuniukai, kuriems reikia kuo daugiau dėmesio ir meilės.
 5. Jis puikiai sugyventų ir su sportuojančiu žmogumi su kuriuo galėtų bėgioti, ir su namisėda, su kuriuo galėtų vakarais žiūrėti filmus.

Pudelis – labai kantrus šuo, tad dažniausiai puikiai sutaria su mažais vaikais, net jeigu jie ir yra labai išdykę. Šie šunys labai meilūs ir gali būti geriausiais jūsų draugais.

Pudelis

LIGOS

Pudeliai nėra lepūs šunys, tačiau jeigu jiems neskirsite užtektinai dėmesio – jie gali susirgti. Svarbiausia yra pasirūpinti šuns imunine sistema. Taip pavyks užkirsti kelią pačioms įvairiausioms ligoms. Nesiūlome duoti rekomenduojamų vitaminų, tačiau svarbu reguliariai keisti maistą, kad šuo gautų visas medžiagas, kurių reikia kiekvienam organizmui

Pagr. ligos:

 1. Šie šunys kartais turi problemų su kojomis. Paprasčiausiai, sąnarių ligos paskatina mažiau judėti ir ilgainiui šuniukas visiškai nebegali paeiti.
 2. Pudeliai, kaip ir visi kiti šunys, gali turėti parazitų, tad pasirūpinkite, kad po pasivaikščiojimo lauke jų kailis būti detaliai apžiūrimas.
 3. Pudeliai yra linkę sirgti vėžiu. Jeigu reguliariai lankytis pas veterinarą, tokiu atveju pavyks išvengti ligos. Profilaktika būtina visiems gyvūnams.

Reklama: Žieminės padangos