Rotveileris

Rotveileris – (vok. Rottweiler) itin ištvermingų šuniukų veislę, kuri yra kilusi iš Vokietijos. Manoma, kad tai viena seniausių veislių pasaulyje, kurių istorija siekia net romėnų laikus. Anksčiau šie šunys buvo labai mėgiami, kadangi puikai atlikdavo apsaugos funkciją nuo laukinių žvėrių ir tuo pačiu nepatįstamų asmenų. Šiuo metu rotveileris vis dar geras sargas, tačiau tuo pačiu ir puikus kompanionas. Šie šunys užauga gana dideli ir tuo pačiu labai energingi, tad jiems reikia paskirti vietą, kurioje galėtų kiekvieną dieną laisvai judėti. Fizinis aktyvumas šiems šunims yra gyvybiškai svarbus.

Kilmės šalis – Vokietija.
Gyvenimo trukmė – apie 10 metų.

Šie šunys populiarūs tiek visame pasaulyje, tiek tuo pačiu Europoje. Lietuvoje tikrai nesunkiai rasite, kas veisia šuniukus. Galima pirkti ir su dokumentais, ir be jų.

Rotveileris

IŠVAIZDA

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai gana agresyvūs šunys, tačiau taip nėra. Jeigu tinkamai su jais elgsitės – jie su jumis draugais lygiai taip pat. Patinų ūgis siekia beveik 70 cm, patelių apie 65 cm. Vidutinis patinų svoris varijuoja nuo 45 iki 50 kg, o patelių – 42 kg. Tai tikrai gana dideli ir tuo pačiu labai fiziškai stiprūs šunys, tad reikia pasiruošti jų auginimui. Jeigu susidraugausite – rotveileriai taps pačiais geriausiais jūsų draugais.

Pagr. charakteristika:

 1. Kailis: dažniausiai kailis būna juodos spalvos. Kartais pasitaiko tamsiai rudos ir net pilkšvos. Kai kurie šunys turi kiek šviesesnes nei visas kailis dėmes.
 2. Nasrai: pastarieji yra labai stambūs ir būtent todėl labai dažnai atgraso žmones. Žinoma, svetimus, tačiau tikrai ne šeimininkus. Nasrai juodos spalvos, liežuvis – švelniai rožinis. Žandikaulis nėra išsikišęs.
 3. Akys: tamsios ir labai gilios. Daugelis sako, kad šių šunų akys yra labai meilios, šiltos.
 4. Ausys: nulėpusios ir prigludusios prie galvytės.
 5. Uodega: tiesi ir ilga. Anksčiau uodegas žmonės panaikindavo, kadangi dėl savo ilgio ir kovų su laukiniais gyvūnais – uodegos paprasčiausiai lūždavo. Šiuo metu tokių problemų nekyla, tad rotveileriai gali džiaugtis vizgindami savo uodegas.

Rotveileris

CHARAKTERIS

Nepaisant to, kad rotveileriai yra gana bauginančios išvaizdos, visgi, jie yra labai draugiški šunys. Pastaruosius išauklėjus jie tampa labai nuolankūs šeimininkams ir klauso kiekvieno paliepimo.

 • Šie šunys gali būti net pavydūs, jeigu neskirsite jiems užtektinai dėmesio. Kaip ir visos kitos veislės, taip ir rotveileriai nori būti mylimi, tad pirkite tik tokiu atveju jeigu galėsite suteikti užtektinai dėmesio.
 • Tai smalsūs, tačiau dalinai rimti šunys, kurie net ir vaikystės periodo metu nėra labai žaismingi.
 • Rotveileriai sunkiai sugyvena su kitais šunimis, ką jau kalbėti apie kitus gyvūnus. Jie nori, kad visas dėmesys būtų skiriamas tiek jiems.
 • Būtinai dresuokite, nes kitu atveju jie gali užaugti tarsi laukiniai.

Rotveileris

LIGOS

Šie šunys nėra labai imlūs ligoms, tad tinkamai juos prižiūrint tikrai nekils kokių nors problemų. Labai gerai, kad galite susipažinti ir su įsigyjamo šuniuko tėvais. Tokiu atveju žinosite visas ligų grėsmės, nes daugelis jų – paveldimos.

 1. Šuniukai dažnai turi problemų su širdimi.
 2. Viena iš dažniausiai pasitaikančių mirties priežasčių – vėžys.
 3. Rotveilerių kaulai kartais netinkamai suauga. Vėliau kyla stuburo problemos.
 4. Šunys labai jautrūs karščiui.

Rotveileriai – puikus pagalbininkas jūsų gyvenime. Tai nuostabūs ir labai protingi šunys.

 

 

 

Mažųjų rotveilerių žaidimai

https://youtu.be/yWM6KVzPxiU