Senbernaras

Senbernaras – puikiai daugeliui pažįstama veislė, kadangi „Bethoveno“ filmas inspiravo asmenis plačiau susipažinti su šio tipo šuniukų veislėmis. Tai yra labai draugiškas šuo, kuris kartais gąsdina dėl savo didelės išvaizdos. Visgi, artimiau su juo pabendravus labai greitai rasite bendrą kalbą. Svarbiausia, kad Senbernarai Lietuvoje taip pat populiari veislė, tad nesunkiai galėsite atrasti, kur galima įsigyti šį šuniuką. Manoma, kad jų kilmės šalis yra arba Italija arba Šveicarija. Bet kuriuo atveju – šie šunys puikiai prisitaiko ir prie kiek vėsesnio klimato.

Kilmės šalis – Italija/Šveicarija
Gyvenimo trukmė –  9 – 11  metų

Senbernaras gali tapti geriausiu Jūsų draugu. Suteikite jam galimybę. Šie šuniukai labai retai gana būna veisimai parodai, tad rekomenduojame juos pirkti be dokumentų. Tokiu atveju įsigysite kur kas pigiau, tačiau šuniukas lygiai toks pat kaip ir kilmingas.

Senbernaras

IŠVAIZDA

Senbernaras yra priskiriamas didelių šunų kategorijai, tad jeigu nusprendėte auginti šį šunį – būkite tikri, kad gebėsite suteikti jam auginimo sąlygas. Paprasčiausiai, nors jis nėra ypač aktyvus – jam reikia vietos, kurioje galėtų išlieti savo energiją.

Senbernaras ne tik didelis, tačiau tuo pačiu ir labai ilgą kailį turintis šuo, kurį daugelis lygina su meškos kailiuku. Sakoma, kad nėra malonesnės pagalvės nei kad savas šuo. Tiesa, ilgas kailis reikalauja jūsų dėmesio, kadangi jį reikia prižiūrėti: maudyti, šukuoti bei naudoti specialias priemones. Patinas gali sverti net iki 100 kg (patelė kiek mažiau). Patino ūgis siekia beveik 90 cm ties ketera, kalių – iki 80-ies centimetrų.

Pagr. charakteristikos:

 1. Kailis: ilgas. Dažniausiai senbernarai būna balti su juodomis arba rudomis dėmėmis.
 2. Akys: didelės ir labai gyvos. Dažniausiai patraukiančios žmonių žvilgsnius.
 3. Kojos: vidutinio ilgio ir labai storos. Letenos labai galingos.
 4. Snukis: didelis, tačiau palyginus su kūnu – proporcingas. Bukas.
 5. Uodega: ilga ir pūsta.
 6. Ausys: nulėpusios irgi visai ilgos palyginus su visa galva.

Nepaisant to, kad šie šunys dideli, jų išvaizda užtektinai miela, kad norėtųsi juos apkabinti ir niekada nepaleisti.

Senbernaras

CHARAKTERIS

Išties, senbernarai yra ypač malonūs ir draugiški šunys. Jie labai dažnai lyginami su auksaspalviais retriveriais, kurie taip pat dažnai įvardijami kaip vaikų bei senų žmonių draugai.

 • Senbernarai yra labai sargūs, tad galima šiltuoju sezonu juos laikyti lauke.
 • Šie šunys yra labai geri auklės.
 • Jie protingi, tad nesunkiai išmokysite reikiamų komandų.
 • Šie šunys labai draugiškai sugyvena su kitais gyvūnais, tad jeigu turite katę – galite būti ramus, nes jie puikiai sutars ir tikrai neiškils kokie nors konfliktai.
 • Prie gana greitai prisitaiko prie naujos aplinkos. Pasiimti auginti galima jau ir suaugusį šunį. Nesunkiai jį pripratinsite prie naujos aplinkos ir tuo pačiu savęs.

LIGOS

Senbernarai – nelepūs šunys. Vien todėl, kad jų kailis toks tankus ir gera riebalinė sistema – jie gali praleisti daug laiko lauke. Tokiu atveju grūdinantis šuo kur kas ilgiau išliks sveikas ir rečiau sirgs kokiomis nors ligomis.

Senbernarai

Senbernarai apskritai nėra imlūs lygoms, tačiau yra kelios, kurios būdingos būtent šios veislės šuniukams.

 1. Jie gana dažnai serga širdies ligomis, tad kontroliuokite maistą.
 2. Pasitaiko atveju, kai jie suserga kaulų vėžiu.
 3. Serga akių ligomis.
 4. Kylą sąnarių problemos.

Senbernarai nesunkiai tampa geriausiais žmonių draugais. Tik skirkite jiems meilės, kurios jiems taip reikia.