Sibiro laika

Vakarų Sibiro laikų veislė buvo išvesta stambiems gyvūnams medžioti ir tuo pačiu kaip rogių traukikės. Anksčiau jos buvo didelės pagalbininkės žmonėms, šiuo metu jos dažniausiai pasirenkamos kaip labai ištikimi ir nuoširdūs draugai. Anksčiau šie šunys labai padėdavo buityje: medžiodavo, nešdavo, galiausiai sargaudavo. Leninas rašė, kad tai pati populiariausia rusų išvesta šunų veislė, kuri labai greitai paplito pasaulyje, o tuo pačiu ir Lietuvoje.

Kilmės šalis – Rusija.
Gyvenimo trukmė – 11 – 15 metų.

Sibiro laika

IŠVAIZDA

Laikos fizinė būklė yra prisitaikiusi prie atšiauraus klimato, tad šių šunų kailis, nors ir nelabai ilgas, visgi, gana tankus. Šunys yra kiek didesni nei vidutinio ūgio. Patinų ūgis ties ketera siekia nuo 55 iki 60 cm, patelių nuo 52 iki 58 cm. Tiek kalės, tiek patino svoris varijuoja nuo 18 iki 25 kg. Tai viena iš tų retų veislių, kai tiek patinai, tiek patelės yra gana panašaus ūgio ir svorio. Tai labai gražūs šunys, kurie reikalauja dėmesio ir meilės.

Pagr. charakteristikos:

 1. Kailis: dažniausiai pilkos, durpių arba rudos spalvos. Labai dažnai būna su dėmėmis. Šiurkštus, trumpas ir tuo pačiu tankus.
 2. Akys: nedidelės, ovalios, dažniausiai rudos spalvos. Žvilgsnis labai skvarbus.
 3. Dantys: dideli ir tvirti, tankiai suaugę.
 4. Ausys: mažos, stačios.
 5. Kūnas: raumeningas ir labai tvirtas. Šiems šunims reikia kuo daugiau fizinio aktyvumo.
 6. Pilvas: įtrauktas. Nėra labai ryškios linijos ties pilvu ir krūtine.
 7. Kojos: raumeningos, nėra labai ilgos.
 8. Oda: standi, nėra jokių klosčių.

Nepaisant to, kad šie šunys dideli, visgi, jų išvaizda yra labai miela. Lygiai tokia pat, kaip ir šios veislės šunų charakteris.

Šie šunys gana stipriai šeriasi, tad beveik kiekvieną dieną juos reikia šukuoti norint, kad kailis būtų kuo gražesnis.

Laika

CHARAKTERIS

Šių šunų išveisimo priežastis buvo sargyba ir gebėjimas nugalėti atkeliavusius žvėris. Visgi, šie šuniukai tikrai nėra agresyvūs. Tie, kurie augina laikas tikina, kad jie labai draugiški ir puikiai sutaria tiek su kitais gyvūnais, tiek su vaikais.

 1. Laikos labai gerai sutaria su mažais vaikais. Visgi, kartais gali pasielgti spontaniškai, tad rekomenduojama stebėti šunis, kol jie pripras prie vaikų.
 2. Jie puikiai sutaria su kitais gyvūnais įskaitant kates.
 3. Tai labai protingi šunys, kurie nesunkiai išmoksta naujas komandas. Jų intelektas laikomas vienu iš aukščiausiu palyginus su kitais šunimis.
 4. Šunys labai greitai prisiriša prie savo naujų šeimininkų, tad jeigu nusprendėte įsigyti laiką – nepamirškite, kad šis šuo turės būti jūsų draugas iki pat gyvenimo pabaigos.
 5. Laikos – bebaimiai ir jie viską padarytų dėl savo šeimininkų.

Laika

LIGOS

Kadangi šie šunys buvo išvesti, kad prisitaikytų prie atšiaurių sąlygų – jie labai atsparus bet kokioms ligoms. Visgi, jeigu norite, kad jūsų šuo nesirgtų – tokiu atveju reikia jam suteikti sąlygas fiziniam aktyvumui. Ligos dažniausiai ir atsiranda todėl, kad jie per mažai juda.

Pagr. ligos:

 1. Sąnarių ligos kyla dėl mažo fizinio aktyvumo.
 2. Laikos gali turėti problemų su širdimi, tad reguliariai tikrinant pavyks išvengti ligų.
 3. Šių šunų problema – apakimas.

Jeigu ieškote sargaus ir gero draugo – laika yra labai geras pasirinkimas.