Spanielis

Spanieliai vadinami karališkaisiais šunimis. Cavalier King Charles Spaniel – kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis – šiuo metu paplitusi veislė.

Spanieliai buvo išvesti XVIII amžiuje. Šių šunų išvedimo tikslas yra medžioklė, tad jie yra labai stiprūs ir ištvermingi. Kaip ir anksčiau, taip ir dabar spanieliai greta medžioklės paskirties laikomi ir parodoms, kurių metu jie vertinami ne tik grožio, tačiau tuo pačiu ir elgesio, charakterio nominacijomis. Tiesa, šiuo metu turimos spanielių veislės nėra karališkasis Karolio spanielis, tai tik jo atmaina. Manoma, kad šiuo metu pasaulyje yra vos keli šunys, kurie tikrai yra pirmosios veislės palikuonys.

Kilmės šalis – Didžioji Britanija.
Gyvenimo trukmė – 9-14 metų.

Spanielis

IŠVAIZDA

Kavalieriaus karaliaus Karolio spanielis yra viena iš didžiausių žaislinio tipo šunų veislių, kokios tik egzistuoja. Tiek patinų, tiek patelių ūgis varijuoja nuo 30 iki 33 cm., o svoris nuo 4,5 iki 8,2 kg. Šie šunys nėra dideli, tačiau palyginus su visais kitais nykštukiniais šunimis – vieni didžiausių. Žinoma, patelės dažniausiai būna kiek mažesnės ir tuo pačiu lengvesnės, tačiau nežymiai.

Pagrindinės charakteristikos:

 1. Kailis – plonas, tarsi plunksnos. Visas kūnas yra plaukuotas.
 2. Ausys – kyla į aukštį.
 3. Snukis – gana ilgas. Labai malonios išvaizdos. Daugelis sako, jog atrodo, kad šuo šypsosi.
 4. Kailio spalva – dažniausiai būna baltas su rudomis dėmėmis.
 5. Akys – didelės ir skvarbios, dažniausiai būna tamsios spalvos.

Spanieliai yra labai malonios išvaizdos ir daugeliu atveju tai lemia, kad žmonės labai greitai juos pamilsta. Kailis – ypač švelnus ir malonus.

Jeigu ieškote labai gražaus ir mielo šuniuko – spanielis yra pats geriausias ir labiausiai jums tinkantis pasirinkimas.

Spanielis

CHARAKTERIS

Spanieliai ne tik labai mieli savo išvaizda, tačiau tuo pačiu ir charakteriu. Tai labai žaismingas ir tuo pačiu kantrus šuo, kuris labai gerai sutaria tiek su mažais vaikais, tiek su kitais gyvūnais įskaitant kates. Tiesa, puikiai bendrauja ir su senais asmenimis, tad labai dažnai spanieliai perkami, kad būtų gerais draugais senoliams. Juk šie šunys ir labai protingi, tad nesunkiai išmoksta naujausias komandas.

 • Spanieliai yra laikomi vidutinio intelekto šunimis, tačiau labai greitai išmoksta naujas komandas.
 • Tai labai gyvybingi ir smalsūs šuniukai.
 • Jie puikūs draugai sergantiems asmenims, kadangi yra labai mieli ir elgiasi gražiai su kiekvienu žmogumi.
 • Nors jie gana aktyvūs, tačiau taip pat mėgsta ir ramybę.
 • Mėgsta sportą, tad turite tam suteikti sąlygas.
 • Sargybai šie šunys nėra tinkami, kadangi labai dažnai draugiškai elgiasi net ir su nepažįstamais asmenimis.

Spanielis

LIGOS

Spanielis, kaip ir visos kito šunų veislės, turi savas ligas, kurios dažniausiai pasitaiko. Nors šie šunys nėra labai lepūs ir serga gana retai, visgi, tam tikros problemos pasitaiko, tad rekomenduojama kuo dažniau keliauti pas gydytoją, kad profilaktikos metu būtų galima atrasti problemas, kurios gresia gyvūnui.

Pagrindinės ligos:

 1. Šios veislės šunys gana dažnai serga širdies ligomis (permušimai, širdies vožtuvų ligos, kraujagyslių ligos ir t.t.).
 2. Kartais augantiems šunims gali išnirti kelio girnelė.
 3. Genetika perduoda ir kataraktą.
 4. Šunų ausys yra nukarusios, todėl gali kilti ausies uždegimas.
 5. Reguliariai reikia tikrinti, ar šuo neturiu ausų erkučių.
 6. Gal sirgti odos ligomis.

Spanieliai – nuostabūs šunys, kurie labai draugiškai priima beveik visus asmenis. Pirkite juos tik tokiu atveju, jei esate pasiruošęs mylėti.

Reklama: Implantų kaina