Šunų vardai

Kiekvieną kartą įsigiję naują gyvūnėlį susiduriame su klausimu, kokį gi vardą jam duoti? Ne išimtys ir šunys. Juk reikia kuo greičiau duoti vardą savo naujam šuniukui. Juk nekviesi „šunie“, „šuniu“. Svarbu yra išrinkti vardą, kuris būtų ne per ilgas (kad būtų patogu pašaukti) ir ne per daug žmogiškas (norint išvengti nejaukių situacijų). Šunų vardų internete galima rasti daugybę, tad kaipgi išsirinkti tą vienintelį? Pakalbėkime apie būdus, kaip duoti augintiniui vardą.

Pudelis

                  Kartais vardai gimsta savaip, bet dažnai ir galvą reikia nemenkai pasukti. Galbūt paprasčiau yra leisti pačiam šuniukui pasirinkti vardą? Kaip, kaip? Jis juk nemoka kalbėti! Tačiau jis tikrai gali pasirinkti sau vardą. Štai būdas: pradžioje teks pasirinkti kelis vardus, tarkim, dešimtį. Išsirinkę dešimt vardų, surašome juos ant kortelių ir sudedame ant žemės. Tada pasikviečiame savo šuniuką ir tiesiog žiūrime, prie kurios kortelės jis prieis. Paprasta? Žinoma! Panašus būdas būtų pasirinkti tuos pačius kelis ar keliolika vardų ir visais šaukti šuniuką, kol jis į vieną iš jų sureaguos. Taip neužtruksite nė 10 – ies minučių ir jūsų šuniukas jau bus pakrikštytas nauju vardu.

                  Kitas būdas išrinkti vardą yra atsižvelgti į tam tikrą šuniuko išvaizdos ar būdo savybę. Pavyzdžiui, jei šuniukas turi lyg kojines ant letenėlių (dėl kitokios kailio spalvos), šią savybę galima panaudoti ir varde. Taip pat dažnai šuniukai išsiskiria kitos spalvos ausimis ar viena ausimi ar uodega ir tai taip pat gali privesti prie vardo. Šuns būdo savybės taip pat gali pasufleruoti vardą. Jei šuo yra kiek bailus ar labai smalsus, galima su tuo ir sieti jo vardą. Dažnai vardai duodami ir pagal kokį nuotykį, kurį yra patyręs šuniukas. Ar netyčia išsimaudęs, apsitaškęs purvais ar dar kokį linksmą įvykį patyręs.

Senbernaras

                  Keli patarimai renkant vardą. Šunys geriau girdi kietas priebalses, tokias kaip „k“, „t“, „d“. Tokios priebalsės geriau girdimos ir lengviau išskiriamos iš balsių. Todėl pasistenkite naudoti šiuos priebalsius ir šuns varde. Venkite minkštų balsių: „s“, „m“ ar „f“. Vardą su tokiomis raidėmis šuniukui bus sunkiau įsiminti. Taip pat patartina vengti vardų, kurie yra panašūs į komandas, duodamas šuniui. Tam kad šuo nesusipainiotų, ar tiesiog šaukiate jį Siestu ar norite kad jis atsisėstų. Be to, venkite ir vardų, kurie gali skambėti panašiai kaip šeimos narių vardai, nes tai taip pat gali trikdyti šuniuką. Beje, nevadinkite šuniuko iškart keliais vardais, tiesiog išsirinkite ir naudokite tik tą vieną vardą.

                  Pradžioje, kol šuniukas dar neišmokęs savo vardo, galite skatinti jį prisiminti vardą duodami skanėstą. Tačiau nereiktų tuo ilgai piktnaudžiauti, maži šuniukai greitai mokosi, tad nepripratinkite prie skanėstų. Jei šuniuką šaukiate, darykite tai, kol jis į jus nekreipia dėmesio. Taip jis greičiau supras, kad šaukiate būtent jį ir greičiau prisimins savo vardą. Kol šuniukas dar neturi vardo, šaukite jį džiaugsmingai ir ūpu balse, tai irgi padės šuniukui greičiau išmokti vardą.

Biglis

                  Pabaigoje, pasiūlysime kelis vardus, kuriuos galite duoti savo šuniukui. Galbūt jums patiks populiarūs, tokie kaip Reksas ar Meškis. Tačiau, pabūkime kiek kūrybingesni ir parinkime ne tokį populiarų vardą. Štai kokius įdomesnius vardus galite pasiūlyti savo šuniukui.


Alkas, Aigas, Atas, Bimas, Bembis, Bagis, Bitas, Bekas, Bakas, Bardis, Čepsis, Čilis, Doris, Dagis, Dokas, Fiksis, Ferdis, Friksis, Gelis, Gringas, Hartis, Horis, Hardas, Jortas, Kefas, Knupas, Kumpis, Lekis, Lordis, Molis, Marko, Nordas, Nukas, Okis, Plutas, Pekis, Riksas, Ralfas, Rūkas, Skipis, Štormas, Turkis, Ūkas, Vukis, Zebras.