Sveikas šuns kailis – kokie žingsniai yra svarbiausi?

Gyvūnų mylėtojai puikiai žino – pavojus gali tykoti net mažose smulkmenose. Reikia žinoti, kaip pasirūpinti savo augintiniu tinkamai. Viena rečiausiai aptarinėjamų temų – šunų kailio priežiūra. Kokios taisyklės turėtų būti žinomos visiems žmonėms, auginantiems šuniukus?

 

Svarbi tinkama mityba

Tinkamai odos, kartu ir kailio, būklei palaikyti reikalingas atidus požiūris į gyvūno valgymo įpročius. Kadangi šioms kūno dalims ypač reikalingi baltymai, peržiūrinėjant augintinio maisto etiketes reikėtų atsižvelgti į šių kiekį. Jei komponentų vardijimas prasideda tokiais ingredientais kaip mėsa ar žuvis, pradžia tikrai yra puiki. Aspektas, kurį pamiršta dauguma gyvūnų mylėtojų – pirmas ingredientas sąraše atspindi didžiausią dalį maisto sudarantį ingredientą. Kad kailio žvilgesys ir gyvūno mityba be galo susiję dalykai įrodo ir tai, jog dauguma gyvūno sveikata susirūpinusių žmonių nuvykę pas veterinarus išsiaiškina vieną – augintiniui parinkta mityba nebuvo tinkama. Be baltymų svarbos taip pat svarbu įtraukti ir riebiųjų rūgščių. Neretai omega-3 ir omega-6 dariniai sutinkami skaniukų etiketėse. Kai kurie prekiniai ženklai atsižvelgia konkrečiai į problemas, su kuriomis susiduria šunų šeimininkai. Prastas kailis – ne išimtis.

 

Būtina kailio priežiūros rutina

Natūralu, jog norint, kad šuns kailis atrodytų sveikas ir žvilgus, būtina jį stiprinti ne tik iš vidaus. Vienas iš pagrindinių odos ir kailio higienos principų – reguliarus šukavimas. Kai kurie gyvūnų mylėtojai tai paverčia kasdieniu įpročiu. Tai pagirtina, bet tikrai ne visada yra būtina. Labai svarbu atsižvelgti į šuns kailio tipą – trumpaplaukiams reikia šiek tiek mažiau dėmesio nei ilgaplaukiams. Kalbant apie plovimo ritualus, nevertėtų persistengti – maudynes svarbu apturėti bent kartą per pusmetį. Žinoma, atsižvelgiant į aplinkybes, tai gali būti ir dažnesnis procesas. Dažnai svarbiau ne kiek, bet kaip – šampūnai ir kondicionieriai iš www.alphazoo.lt yra kokybiški, pasirinkimų galima rasti skirtingoms kailio problemoms spręsti. Atminkite, jog per dažnas plovimas gali išsausinti kailį, net netinkamų šukų pasirinkimas labiau pakenkti nei padėti, todėl papildomai pasidomėti – reikalingas ir labai sveikintinas žingsnis.

Jorkšyro terjeras

Atidumas ir pasitikėjimas profesionalais – savybės, be kurių neišsiverčiama

Neretai šunų šeimininkai nusprendžia ieškoti sprendimų pasitelkdami tik savo jėgas. Žinoma, išbandyti kitokį šampūną, pamačius, kad šuns kailis neatrodo idealiai, tikrai nėra netinkamas žingsnis. Visgi, per didelis kiekis eksperimentų, gyvūno kailio ir odos būklės blogėjimas reiškia vieną – laikas apsilankyti pas veterinarą. Išklausius profesionalo nuomonės tikrai pasidarys lengviau, šis patars, kaip spręsti problemas, kokiu greičiu bus pasiektas rezultatas. Taip gyvūnas mažiau kentės, o Jums nereikės liūdėti dėl išleistų pinigų ir nepavykusių metodų. Nusistačius, koks maistas ir kokios priežiūros priemonės yra tinkamiausios būtent Jūsų gyvūnui, laikas nerti į paieškas. Tikėtina, kad veterinarai turės reikiamų atsargų vietoje. Kitu atveju, po apsilankymo išeisite su aiškia vizija ir lengvai išsirinksite reikmenis iš elektroninių parduotuvių. Pavyzdžiui, skirtingų tipų šepečių galima rasti šioje nuorodoje: https://www.alphazoo.lt/produkto-kategorija/sunims/prieziuros-priemones/sukos-sepeciai-. Galų gale, svarbu atminti ir tai, kad vienas puikiausių būdų greitai ir efektyviai susitvarkyti su augintinio kailio problemomis – laiku pastebėti pokyčius ir domėtis jų šalinimo galimybėmis.