Toiterjeras

Toiterjeras – mažas, kišeninis ir, galima sakyti, žaislinis šuo, kurio gimtinė – Rusija. Šis šuniukas augo ir brendo tikrai ne lauke atlikdamas sargybos darbus, o sėdėdavo garbingiems asmenims ant kelių ir meiliai šypsodavosi. Išties, šie mieli šuniukai – nuostabūs, tad jeigu norite nedidelio ir labai mielo augintinio, kurį būtų galima auginti bute – toiterjeras yra labai geras pasirinkimas.

Kilmės šalis – Rusija.
Gyvenimo trukmė – apie 13-16 metų.

Nepamirškite, kad įsigydami šios veislės šuniuką – jūs prisiimate didelę atsakomybę. Šie šunys labai jautrūs ir dėl šeimininko pakeitimo gali susirgti depresija!

toiterjeras

IŠVAIZDA

Šie šuniukai – išties maži, tačiau charakteringi, tad negalvokite, kad galėsite tik jį pasidėti ir grožėtis. Vidutinis šių šuniukų ūgis siekia vos 23 cm, kai tuo tarpu svoris – apie 2 kg. Kaip ir dažniausiai nutinka – patelės yra šiek tiek mažesnės ir tuo pačiu lengvesnės.

Pagr. charakteristikos:

 1. Kailis: šių šuniukų kailio spalvas gali labai varijuoti. Šiuo metu galite atrasti įsigyti nuo ryškiai rudos spalvos iki juodos su įvairiausiais atspalviais. Kailis yra ilgas, tad reikės skirti dėmesio, kad šuniukai būtų gražūs. Rekomenduojame įsigyti specialias šukas. Rusų toiterjerų kailis trumpas.
 2. Kūnas: ūgis nedidelis, pas šuniukas smulkus, neraumeningas.
 3. Akys: palyginus su kūnu jos atrodo išsišokusios ir labai smalsios.
 4. Uodega: taip pat ilgakailė ir pati uodegytė yra ilga, beveik iki pat kojų, tad taip pat reikalinga nuolatinė priežiūra.
 5. Ausys: stačios ir palyginus su snukučiu didelės.
 6. Snukis: palyginus su ausimis ir akimis yra mažas, tačiau su visu kūnu – proporcingas.

Toiterjeras

CHARAKTERIS

Iš pirmo žvilgsnio toiterjeras atrodo labai meilus šuniukas, kurį norisi glaustyti ir niekada nepaleisti. Visgi, šie maži šunys turi savo charakterį, kurį parodo tuomet, kai jiems kas nors nepatinka. Išties jie gana lepūs, tad būsimi šeimininkai privalo skirti jam labai daug dėmesio. Kad mažasis būtų sotus gražus ir tuo pačiu psichologiškai jaustųsi patenkintas savimi.

 1. Šuniukas labai švelnus ir tikrai mėgsta meilę.
 2. Jis puikiai tinkamas auginti mažose patalpose, kaip nedidelis poros kambarių butas.
 3. Puikiai sutaria su aplinkiniais. Draugauja su kitais gyvūnais.
 4. Tai žaismingas ir energingas šuo, kuriam reikia dėmesio ir priežiūros.
 5. Tačiau tuo pačiu pastebėta, kad šie šunys labai daug loja ir dažnai šios savybės jie nepraranda iki pat gyvenimo pabaigos. Auklėjimas ne visada yra veiksmingas.
 6. Tuo pačiu toiterjeras gali būti labai užsispyręs ir tuomet šuniuką išdresuoti bus labai sunkus. Visgi, jis tikrai imlus naujai informacijai.

Toiterjeras

LIGOS

Šie šuniukai apskritai nėra labai imlūs ligoms, tačiau tai, kad jie yra labai smulkūs – kartais sukelia nemažai problemų.

 1. Mažų šuniukų kaulai yra labai netvirti ir jeigu toiterjerai šokinės nuo lovos – gali net susilaužyti koją.
 2. Šių šuniukų akys gana dažnai pūliuoja, tad reikia papildomų vitaminų.
 3. Šuniukai dažnai viduriuoja arba viduriai būna užkietėja. Čia jau šeimininkų problema, kurie parenka netinkamą maistą. Šių šunų virškinimo sistema labai trumpa ir jie negali valgyti labai kieto maisto.

Toiterjerai – nuostabūs kišeniniai šuniukai, kuriuos žmonės labai greitai įsimyli dėl jų meilumo. Visgi, reikia nepamiršti, kad šie šunys charakteringi, užsispyrę ir išrankūs, tad reikia nemažai kantrybės, kad būtų galima su jais draugauti ir susidraugauti.

 

Toiterjeras VIDEO filmuke