Vokiečių aviganis

Vokiečių aviganis (vok. Deutscher Schäferhund, angl. German shepherd dog) – visiems puikiai pažįstama šunų veislė, kurią vertina ne tik vokiečiai, tačiau ir viso pasaulio gyventojai. Ši veislė išvesta siekiant, kad šuo būtų sargus. Šiuo metu daugelis šeimininkų juos laiko savo gyvenamuosiuose namuose, nors vokiečių aviganiui prigimtis reikalauja daug erdvės ir vietos, kurioje būtų galima išlieti savo energiją.

Kilmės šalis: Vokietija.
Gyvenimo trukmė – maždaug 13 metų.

IŠVAIZDA

Vokiečių aviganis yra vidutinio aukščio šuo. Patinai auga iki 65 cm (ties ketera), patelės – 55 cm (ties ketera). Vidutinis suaugęs patinas sveria iki 40 kg. Tai tvirtas ir raumeningas šuo, kurio odą dengia trumpas, tačiau tankus kailis.

Pagrindinės charakteristikos:

 1. Ausys – stačios laikomos vertikaliai. Jeigu pozicija pasikeitė – tai pirmas ligos požymis.
 2. Kaklas – tvirtas ir raumeningas. Nematoma jokių nereikalingų odos klosčių.
 3. Uodega – ilga, dažniausiai siekia kelius.
 4. Oda – šviesios spalvos, jokios raukšlės nesusidaro.
 5. Dantys – tvarkingi. Vokiečių aviganis turi labai stiprius žandikaulius.

Vokiečių aviganis

CHARAKTERIS

Vokiečių aviganiai buvo išvesti siekiant saugoti namus bei bandas. Nieko keisto, kad jie ne patys mieliausi šunyčiai, kuriuos galima myluoti visą dieną. Visgi, jeigu mylėsite ir rūpinsitės savo augintiniu – jis jums bus ištikimas ir tarnaus atsižvelgiant į tai, kokių komandų jį išmokysite.

 • Vokiečių aviganiai yra agresyvūs šunys. Ypač su tais asmenimis, kurie su jais netinkamai elgiasi.
 • Jie labai imlūs naujoms komandoms. Greitai mokosi.
 • Labai greitai pasiduoda neigiamoms įtakoms. Apskritai sunkiai prisitaiko prie naujos vietovės, tad jeigu jau pasiėmėte auginti, turite suvokti, kas tai visam gyvenimui. Vietos pakeitimas jam gali sukelti depresiją.
 • Jeigu jam neskirsite tinkamos erdvės– po kiek laiko jo motyvacija ir energija slops. Tai paskatina kur kas ankstesnį pasenimą.
 • Vokiečių aviganiai labai dažnai pristatomi kaip vieni iš protingiausių šunų. Šiuolaikiniai mokslininkai netgi stengiasi sužinoti jų intelekto koeficientą.

Kaip ir kiekvienas kitas šuo, taip ir vokiečių aviganis, meilingai jums tarnaus, jeigu būsite to nusipelnęs. Kadangi jie gana aršūs – reikia mokėti prieiti. Visgi, jeigu auginate nuo pat vaikystės – problemų tikrai nekils.

Vokiečių aviganis

LIGOS

Vokiečių aviganiai nėra labai imlūs ligoms. Jeigu tinkamai jais rūpinsitės – gali būti kad iki gyvenimo pabaigos turėsite labai gražų ir sveiką šuniuką. Visgi, kaip ir kiekviena veislė, taip ir ši turi tam tikras ligas, kurios pasireiškia gana dažnai.

 1. Vokiečių aviganiai gana dažnai serga sąnarių ligomis. Labai svarbu, kad šuo nuolatos, esant poreikiui – turėtų judėjimo galimybę.
 2. Kaip ir daugelis kitų šunų veislių, taip ir vokiečių aviganiai yra linkę turėti prastą imunitetą. Svarbu duoti reguliariai vitaminų.
 3. Epilepsija (šunys dažniausiai gimsta su šia liga).
 4. Alergija tam tikram maistui.
 5. Augimo hormonų sutrikimas (tokiu atveju lieka gana mažas šuniuko ūgis).

Daugelis sako, kad vokiečių aviganis yra tarsi kitų šunų alfa patinas, kuris dažniausiai dėmesį patraukia savo energija, nuostabia išvaizda bei paklusnumu šeimininkui. Kad ir kokie šie šuniukai būtų nuostabūs – jų auklėjimui reikia skirti nemažai dėmesio. Žinoma, galutinis rezultatas jus tikrai patenkins, tad jeigu norite nuostabaus sarginio šuns – vokiečių aviganis labai geras pasirinkimas.

Suaugusio aviganio triukai VIDEO filmuke