Vokiečių dogas

Populiarios dvi dogų veislės – tai vokiečių ir argentinos dogai. Vokiečių dogai žymiai populiaresni, būtent jie ir turimi dažniausiai omenyje. O štai argentinos dogas – Lietuvoje dar gana egzotiška veislė. Vokiečių dogai seniau buvo tikri medžiotojų pagalbininkai. Jie užvaikydavo stambius žvėris, tokius kaip lokiai ar šernai, ir laukdavo, kol juos pasieks medžiotojai. Tačiau jau kuris laikas dogai tam nebenaudojami, veislė buvo gerokai apnykusi, ir tik visai neseniai jos mylėtojai ėmė ja rūpintis ir saugoti.

Dabar vokiečių dogas – puikus namų šuo, draugiškas, atsidavęs, tačiau kartu ir geras namų sergėtojas. Tai didelis šuo, atkreipkite į tai dėmesį prieš planuodami įsigyti, ypač jei gyvenate nedideliame bute. Kita vertus, dogai nepriskiriami aktyvių šunų grupei, tad daug vargo su jais nėra.

Kilmės šalis –  Vokietija, Danija.
Gyvenimo trukmė – apie 7-10 metų.

Dogas

IŠVAIZDA

Vokiečių dogai neabejotinai išsiskiria savo ūgių. Ties ketera patinų ūgis siekia 80 centimetrų, kai kurių – netgi dar daugiau. Vokiečių dogai yra aukščiausia šunų veislė pasaulyje. Tam gerai pagalvokite, ar ankštame norite turėti šį gražuolį. Dogų patelės kiek žemesnės, vidutiniškai jų ūgis siekia 7 – 10 centimetrų mažiau nei patinų.

Šuns kūnas tvirtas ir raumeningas, aukštas, laiko pakelta galva – tiesiog tikras gražuolis, puikus modelis skulptoriams. Dogų kailis trumpas, prigludęs, blizgantis.

Dogai nemažai sveria, nors ir nepretenduoja į sunkiausių šunų titulą. Patinai pasiekia 70 – 80 kilogramų svorį, patelės sveria apie 50 kilogramų. Žinoma, perpenėti šunys gali būti ir dar gerokai sunkesni.

Vokiečių dogas

Pagal išvaizdą išskiriami trys vokiečių dogų tipai – lengvas, vidutinis ir sunkus. Viską pavadinimai ir atspindi – lengvo tipo dogai žemesni, lieknesni, grakštesni. Sunkaus tipo dogai – tikri gigantai, tiek į ūgį, tiek ir į svorį, na o vidutinio tipo vokiečių dogai užima tarpinę vietą tarp pastarųjų dviejų. Lietuvoje dažnesni sunkaus ir vidutinio tipo dogai. Lengvieji labiau paplitę Amerikoje, Anglijoje, tad sunkiau pasiekiami Lietuvos veisėjams.

Vokiečių dogai turi ir keletą spalvinių variacijų. Ko gero mes labiausiai pripratę prie juodų dogų, kiek panašūs ir pilki (dar vadinami mėlynais) sodrių spalvų pageidautina vienspalviai dogai. Yra ir rudų dogų tipas, bei rudų su priemaišomis, vadinamu tigrinėmis. Balti su juodom dėmėmis dogai priskiriami marmuriniams dogams.

Faktai:

  • Ūgis – ties ketera apie 72 cm patelių ir 80 cm patinų;
  • Svoris – suaugę dogai sveria apie 50 (patelės) – 80 (patinai) kilogramų;
  • Vados dydis – dažniausiai 5 – 8 šuniukai, kartais net iki 15.

CHARAKTERIS

Dogas, nors ir buvęs medžiotojas, ramus šuo, tačiau kartu ir bebaimis. Jo aktyvumas žemas, tad pervargti su tokiu šunimi neteks. Šuo lengvai dresuojamas, labai paklusnus, prieraišus ir ištikimas, draugiškas vaikams. Šuo taikus, nepasiduoda provokacijoms. Brandūs ir vyresni dogai dar labiau nurimsta ir didžią paros dalį mielai snūduriuoja kur nors ant kilimėlio. Šiuo atžvilgiu tai gali ir nuobodokas šuo.

Vokiečių dogas

LIGOS

Dėl dogų pasyvumo ir didelio dydžio reikia riboti jų maistą. Jų lėtą medžiagų apykaita, tad peršeriami tunka. Būna problemų su sąnarių ligomis, taip pat su širdimi bei kraujotakos sistema. Šie šunys nėra labai ilgaamžiai, 7 – 8 metų dogas jau laikomas tikrai senu šunimi.