Biglis

Biglis (angl. Beagle, pranc. beugler – bliauti, rėkti) – šuniuko veislė, kuri kilo iš D. Britanijos. Šio šuns veislė buvo išvesta siekiant, kad jie padėtų medžioklėje. Nors šiuo metu dažniausiai Bigliai yra perkami todėl, kad jie labai prieraišus ir meilūs (dažniausiai auginami kambaryje), visgi, kai kurie žmonės jais naudojasi kaip medžiojimo pagalbininkais. Biglių istorija siekia jau XVI amžių, kuomet Anglijos aristokratų šeimose tai būdavo vienas iš populiariausių šuniukų pasirinkimų. Mėgstami ir jie dėl savo nedidelio ūgio, taigi nešiojimas ant rankų nėra problema. Visgi, mažieji dažniausiai patys mėgsta išlieti savo energiją lakstydami.

Kilmės šalis –  D. Britanija.
Gyvenimo trukmė – apie 12-14 metų.

Biglis

IŠVAIZDA

Įdomu tai, kad skirtingose šalyse veisiami Bigliai gali varijuoti savo išvaizda. Tai daugeliu atveju priklauso nuo klimato – esant šaltesniam Bigliukai turi ilgesnį ir tankesnį kailį. Patino ūgis varijuoja nuo 33-41 centimetro, taigi matote, kad jis nėra aukštas. Patino svoris 10-11 kg. Žinoma, patelės yra ir kiek žemesnės, ir kiek lengvesnės.

Biglio išvaizdos charakteristika:

  1. Kūnas: labai tvirtas ir raumeningas: tvirta krūtinė su elastingas šonkauliais.
  2. Kojos: raumeningos ir labai elastingos, nepaisant to, kad gana trumpos.
  3. Letenos: sugniaužtos ir labai tvirtos, atsparios kietiems kritimams.
  4. Oda: šuniukai yra lygiaodžiai, neturi raukšlių.
  5. Akys ir ausys: akys visada tamsios ir labai gilios, ausys ilgos ir užapvalintos.
  6. Kaklas: ilgas ir išlenktas. Bigliai gali sukioti kaklą beveik 90 laipsnių kampu.

Biglis

CHARAKTERIS

Kadangi Bigliai buvo išveisti, kaip medžiotojai – jų charakteris yra labai nuosaikus žmogaus norams. Tai labai savarankiški šuniukai, kurie myli savo šeimininkus, tačiau tuo pačiu kartais gali pasielgti kiek spontaniškai ar netikėtai. Visgi, asmuo gali būti tikras, kad nebus užpultas ar Bigliukas pasielgs neracionaliai.

  1. Jie labai nuoširdūs ir draugiški šuniukai, kurie puikiai sutaria su vaikais.
  2. Tai protingas ir išradingas šuo. Gana nesunku jį išmokyti naujų komandų net ir tokiu atveju, jei jis jau gana paaugęs.
  3. Bigliai reikalauja žmogaus meilės, tad negalima jų palikti vienų. Tai gali sukelti šuniukui depresiją.
  4. Šuniui būtina judėti. Kadangi jis išrastas kaip medžioji pagalbininkas – lakstymas jo kasdienybės dalis. Kitu atveju šuo pradeda tukti.

Biglis

LIGOS

Bigliai nėra imlūs ligoms ir kai kuriais atvejais iki pat senatvės jie pragyvena labai gražų ir sveiką gyvenimą. Visgi, kelias ligas galima pažymėti kaip labiausiai reprezentuojančias būtent šio gyvūno charakteristiką:

  1. Nutukimas yra viena iš dažniausių problemų su kuriomis susiduria Biglis. Tiesa, išvengti to pavyks gana paprastai tokiu atveju, jeigu šuo turės galimybę lakstyti. Paprasčiausiai šuniukai labai imlūs svorio kaupimui, tad reikia derinti jų mitybą kartu su sportu.
  2. Šie šunys labai draugiški ir jeigu jiems neskirsite užtektinai meilės – jie gali susirgti depresija. Negalima jų ilgam laikui palikti vienų. Kadangi šunys puikiai sutaria tiek su vaikais, tiek su kitais gyvūnais – raskite jam žaidimų kompanioną.
  3. Bigliai, kaip ir visi lauke pabūti mėgstantys šunys, kartais parsineša parazitų, kuriems išnaikinti reikia skirti specifinių priemonių. Kadangi jų kailis gana trumpas – daug problemų su parazitų naikinimų turėti neteks.

Svarbiausias bruožas, kurį galėtume išskirti kalbėdami apie Biglį – draugiškumas. Nepaisant to, kad šunys buvo išvesti medžioklei – tai vieni iš nuoširdžiausių ir pačių mieliausių šuniukų.

Ką daro bigliai likę namuose vieni VIDEO

Reklama: Sodybos Nuoma