Labradoro retriveris

Labradoro retriveris (Labradoras, anglų k. šnek. Lab) – vienas populiariausių šunų pasirinkimų visoje Amerikoje, kurį vertina ir vis daugiau europiečių. Šie šunys dažniausiai pasirenkami kaip pagalbininkai neįgaliems asmenims: aklumas, kurtumas ir t.t. Kadangi jie labai imlūs naujai informacijai ir gana greitai pripranta prie naujo žmogaus – tai lemia jų populiarumą neįgaliųjų tarpe.

Kilmės šalis – Kanada.
Gyvenimo trukmė – 11-14 metų.

Jeigu ieškote švelnaus, protingo ir labai meilaus šuniuko, kuris galėtų tapti pačių geriausiu jūsų draugų –  Labradoro retriveris yra pats geriausias pasirinkimas.

Labradoro retriveris

IŠVAIZDA

Pažvelgus į šiuos šunis daugelis pajuntą jiems begalinę meilę. Natūralu pažiūrėjus, kokie jie yra meilūs. Nepriklausomai nuo to, kuriame pasaulio kampe yra veisiami – jų išvaizda beveik tokia pat. Patino aukštis ties ketera siekia iki 60-eis cm, o svoris – iki 35 kg.

 1. Kūnas: šio tipo šunys labai aktyvūs, tad jų kūnas yra tvirtas ir net raumeningas.
 2. Snukis: šuniukų nosis yra labai plati ir tai sustiprina jų uoslės pojūčius. Snukis yra masyvus, tačiau malonus.
 3. Akys: nedidelės, dažniausiai būna šviesių spalvų.
 4. Kailis: neilgas, dažniausiai šviesus. Šie šunys retai šeriasi. Taip nutinka tik tuomet, kai trūksta vitaminų.
 5. Kaklas: labai tvirtas ir lankstus.
 6. Uodega: plaukeliai neilgi ir tankūs, tačiau pati uodega gana ilga.

Labradoro retriveris dažnai pristatomas kaip vienas mieliausių šunų, kuris savo išvaizda pakeri aplinkinius.

Labradoro retriveris

CHARAKTERIS

Jeigu daugelis šuniukų turi dvi charakterio puses, tai Labradoro retviveriai – nuostabūs ir dažniausiai tik draugiškai besielgiantys šunys. Sakoma, kad jie pačios nuostabiausios auklės, tad jeigu turite mažamečių vaikų – drąsiai juos galite palikti su šiais šunimis. Pastarieji pasirūpins ir saugos vaikus.

 1. Šis šuo labai aktyvus: bėgioja, vaikščioja, plaukioja ir kitaip leidžia laiką su šeimininku.
 2. Šie šunys labai greitai prisitaiko naujoje aplinkoje, tad juos galima „įsivaikinti“ net ir suaugusius. Jie labai protingi, tad greitai prisitaiko prie naujos vietos ir pamilsta naujus šeimininkus.
 3. Šunys labai paklusnūs ir noriai daro viską, ką liepia daryti šeimininkas.
 4. Šie šunys praktiškai niekada nerodo agresijos. Net ir pačiose netikėčiausiose situacijoje jie stengiasi be pykčių išspręsti problemą.

Turbūt drąsiai galima sakyti, kad Labradoro retviveriai – nuostabūs ir labai draugiški šunys. Jie gali būti ne tik geriausias jūsų draugas gyvenime, tačiau tuo pačiu ir nuoširdus pagalbininkas.

Labradoro retriveris

LIGOS

Labradoro retriveriai – sveiki šunys. Problemos su jų sveikata iškyla labai retai ir taip dažniausiai nutinka dėl šeimininkų kaltės. Kuo daugiau laiko skirsite savo augintiniui ir pasidomėsite, koks maistas jam tinka – tuo ramesni dėl jo sveikatos būti galėsite.

Šios ligos pačios populiariausios Labradoro šuniukams:

 1. Ausų ligos gali kilti nuo peršalimo arba skersvėjo.
 2. Kaip ir visi kiti šunys, taip ir šie į namus gali atsinešti erkių bei kitų parazitų. Kadangi šių šunų kailis nėra ilgas – pašalinti juos nebus labai sunku.
 3. Labradoro retriveriai gana dažnai serga epilepsija. Svarbiausia laiku pastebėti gyvūnų elgsenos pokyčius ir visada su savimi turėti reikalingus vaistus.
 4. Šie šunys gana dažnai serga ir sąnarių ligomis.

Geriausiai apsisaugoti pavyks nuo ligų tokiu atveju, jeigu reguliariai lankysitės pas gydytoją, kuris stebės pokyčius gyvūno elgsenoje ir išvaizdoje.

Mažieji labradoro retriveriai su mama VIDEO